Inwestycje Złoto

Złoto – kupować czy sprzedawać ???

dnia
20 października 2020

W kuluarach mówi się, że złoto da zarobić w czasie kryzysu, mało tego…

Mówi się, że będzie bardzo mocno rosło, hola hola – czy do tej pory nie urosło? Od dołka w 2016 roku do szczytu w 2020 roku, złoto urosło o 96%.

Problem pojawia się w innym miejscu, złoto kupuje się wtedy, jak inni go nie chcą, czyli w momencie, kiedy nie ma kryzysu, czy dzisiaj jest odpowiedni moment?

Zgodzicie się ze mną, że dzisiaj żyjemy w nieco innych realiach, podczas ostatniego lockdown-u gospodarki, mennice wstrzymały sprzedaż kruszców na pewien czas. Złoto wówczas oderwało się od cen giełdowych i poszybowało znacznie wyżej.

Czy tym razem sytuacja się powtórzy?

Tego nie wie nikt, natomiast jedno jest pewne i jest faktem, już wczoraj i dzisiaj duże Banki inwestycyjne, jak i inne wielkie Fundusze Hedgingowe kupują sporo złota fizycznego, czy czegoś się obawiają?

Mając na względzie te informacje, decyzja o zakupie fizycznego kruszcu wydaje się rozsądna niezależenie od chwilowej wyceny giełdowej. Nawet Buffet, który zawsze śmiał się z inwestorów nabywających złoto, sam bodajże w połowie roku zajął dużą pozycję w spółce Barrick Gold, przypomnijmy, że to nie był sam dołek notowań, czyżby zmienił zdanie po nieudanych inwestycjach w linie lotnicze?

https://comparic.pl/czy-warren-buffet-uwierzyl-w-zloto-zakup-akcji-barrick-gold-przez-berkshire-hathaway/

Tymczasem na rynku pojawiają się różne firmy proponujące sprzedaż złota w różnych certyfikatach, bonach, bądź innego rodzaju wirtualnych zapiskach…

Wydaje mi się, że jakakolwiek inna transakcja poza fizycznym indywidualnym zakupie złota w sprawdzonej mennicy jest nierozsądna, no chyba, że mówimy tutaj o zakupie takich spółek jak Barrick Gold, natomiast mowa tutaj również o fizycznych akcjach, bez żadnych kontraktów terminowych.

Podsumowując, ceny złota mogą być notowane znacznie wyżej niż obecnie, prawdopodobnie jesteśmy przy końcu płaskiej korekty i następny cel to 2200 USD. Jeżeli jesteś inwestorem indywidualnym, to najlepiej nie patrzeć na chwilowe fluktuacje cenowy tylko systematycznie bez względu na wartości kupować systematycznie kruszec.

A co będzie dalej? Jak zwykle czas pokaże…

 

Tagi
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Bartosz Sarnowski
Grudziadz, PL

Witajcie na moim Blogu Dżentelmena, nazywam się Bartek Sarnowski i robię wszystko aby być prawdziwym Dżentelmenem. Od kilkunastu lat związany jestem z rynkiem finansowym, głównie są to kredyty hipoteczne, inwestycje jak i szeroka tematyka związana z nieruchomościami. Chcę się z Wami dzielić swoją wiedzą w tych kwestiach, a czasami odpłynąć nieco dalej i rozważać na temat naszego jestestwa na naszym skromnym padole ziemskim ;) nieźle się zaczyna, sam się boję :)

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżaco? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!