Bez kategorii silver srebro

Srebro, dokąd dojdzie w kolejnym ruchu?

dnia
15 grudnia 2020

Witam Was.

Dochodzą mnie zapytania dotyczące Srebra czy Złota.

Jako że polecam swoim znajomym posiadanie złota, tak tym razem skupmy się na Srebrze.

Prawdopodobnie nie powiem nic nowego, gdy stwierdzę, że pomiędzy złotem a srebrem istnieje bardzo ładna korelacja. Najczęściej, gdy złoto zaczyna rosnąć, to samo dzieje się ze srebrem i odwrotnie.

Rzućmy na początek okiem na wykres na świeczkach tygodniowych:

Dlaczego chciałbym poruszyć dzisiaj temat srebra?

Z dwóch powodów,

Pierwszy powód, to fakt, że na wykresie tygodniowym widać bardzo ładnie, że dobiega końca płaska korekta.

Bardzo ładnie widać, jak indeks, zamiast pokaźnie spadać, przesuwa się w bok, wskaźnik MACD, którym oczywiście nie możemy, się sugerować za mocno pokazuje, że korekta powinna dobiegać końca.

Wskaźniki typu MACD czy STOCHASTIC nigdy nie powinny same w sobie wywierać wpływu na podejmowanie decyzji inwestora, one bardziej pokazują, czy damy indeks jest już blisko punktu wysprzedania, czy wykupienia. Ma to nam tylko pomagać. Tutaj widzimy, jak to ładnie wskaźnik MACD przeszedł korektę i niebawem powinniśmy spodziewać się koniec tego ruchu.

Nawet gdyby przeciągnąć pierwszą falę nad ten bieżący poziom, to cena 40 USD staje się bardzo realna do uzyskania w przedziale czasowym do Maja 2021.

Drugi powód, może nawet ten ważniejszy !!!

Jak każdy z nas wie i widzi, obecnie trwa niezły HYPE na panele fotowoltaiczne.

Na każdym kroku oferowane są panele, mało tego dzisiaj call center obdzwania, wszystkich ludzi oferując na sprzedaż panele. Ktoś musi je produkować i naturalnie produkuje, ale co jest w tym najważniejsze, otóż do budowy panelu fotowoltaicznego średnio wykorzystuje się jedną połowę uncji srebra, i jest to około 50% kosztów samego panelu.

Więc ku długiej pozycji wskazuje nie tylko technika, ale i fundamenty ;)

Tagi
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Bartosz Sarnowski
Grudziadz, PL

Witajcie na moim Blogu Dżentelmena, nazywam się Bartek Sarnowski i robię wszystko aby być prawdziwym Dżentelmenem. Od kilkunastu lat związany jestem z rynkiem finansowym, głównie są to kredyty hipoteczne, inwestycje jak i szeroka tematyka związana z nieruchomościami. Chcę się z Wami dzielić swoją wiedzą w tych kwestiach, a czasami odpłynąć nieco dalej i rozważać na temat naszego jestestwa na naszym skromnym padole ziemskim ;) nieźle się zaczyna, sam się boję :)

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżaco? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!