10USY Banki Bez kategorii DXY giełda USDPLN waluty

Przełamanie oporów na USD

dnia
4 marca 2021

Czyli zupełnie inaczej jak spodziewali się Analitycy 😉

Od dawien dawna wiadomo, mało tego nawet pojawiło się masę powiedzeń, że należy robić odwrotnie jak mówią analitycy…

Idąc tym tropem, jak słyszycie, że analitycy zapowiadają słabego dolara, to będzie rósł, albo jak mówią, że złoto już teraz pobije wszystkie rekordy to czas aby z niego wyskakiwać, bo zapewne będzie spora korekta..

Pamiętam, jaki kilka lat temu analitycy wycenili spółkę paliwową Lotos notowaną na Polskiej GPW na 0zł (tak – zero złotych).

Krótko po tej informacji i solidnych chwilowych spadkach, spółka wystrzeliła w górę jak szalona.

Zaraz ktoś powie, że nie nie wszyscy analitycy są tacy sami. W USA często analitycy są oceniani ze swojej pracy i mają przyznawane punkty za swoją pracę, dlatego w Polsce, dopóki nie będzie takiego systemu oceny analityków, zawsze będzie wyglądało to tak samo..

Ale nie o tym chciałem napisać, otóż wygląda na to, że dzisiaj notowania Dolara do Złotówki przebiją istotne opory, po których przebiciu USD się konkretne umocni.

Ważne jest aby dzisiejsza sesja zamknęła się w tych okolicach, jakie zaznaczyłem na wykresie:

A tutaj pokazane są rentowności 10-letnich obligacji, widać jak poruszamy się w trendzie wzrostowym, za zmianą rentowności zmienią się za chwilę stopy procentowe, co przyspieszy aprecjację, czyli umocnienie USD:

Tagi
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Bartosz Sarnowski
Grudziadz, PL

Witajcie na moim Blogu Dżentelmena, nazywam się Bartek Sarnowski i robię wszystko aby być prawdziwym Dżentelmenem. Od kilkunastu lat związany jestem z rynkiem finansowym, głównie są to kredyty hipoteczne, inwestycje jak i szeroka tematyka związana z nieruchomościami. Chcę się z Wami dzielić swoją wiedzą w tych kwestiach, a czasami odpłynąć nieco dalej i rozważać na temat naszego jestestwa na naszym skromnym padole ziemskim ;) nieźle się zaczyna, sam się boję :)

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżaco? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!