10USY Banki DXY

Byłbym zapomniał o najważniejszej rzeczy…

dnia
1 listopada 2020

Analizując sytuację związaną z Dolarem Amerykańskim należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną mega ważną rzecz:

zastanówmy się:

jeżeli nadchodzi kryzys, a zgodzicie się ze mną to właśnie nadchodzi, czy Banki w takiej sytuacji chętnie pożyczą pieniądze swoim klientom?

pytanie retoryczne, wiadomo, że nie…

bo kto pożyczyłby, w sytuacji w której pożyczkobiorca przez zawirowania gospodarcze może za chwilę stracić pracę i przestać spłacać swoje zobowiązania?

wiemy już, że Banki niechętnie będą pożyczały cash, w takiej sytuacji mamy do czynienia z deflacją, czyli brakuje realnego pieniądza na rynku, przez co jego wartość rośnie siłą rzeczy…

i taki właśnie scenariusz zakładam na najbliższe miesiące.

Tagi
RELATED POSTS
1 Comment
  1. Odpowiedz

    WWW.XMC.PL

    25 grudnia 2020

    Prawdziwy przyjaciel to nie ten, kto osusza lzy twoje, Niczm jak Drapiezne lwy Tolstoje, ale ten, kto nie pozwala ci ich wylewac, innym zabrania sie z Ciebie wysmiewac E. F. Teixeira & Zeroo Cool..

LEAVE A COMMENT

Bartosz Sarnowski
Grudziadz, PL

Witajcie na moim Blogu Dżentelmena, nazywam się Bartek Sarnowski i robię wszystko aby być prawdziwym Dżentelmenem. Od kilkunastu lat związany jestem z rynkiem finansowym, głównie są to kredyty hipoteczne, inwestycje jak i szeroka tematyka związana z nieruchomościami. Chcę się z Wami dzielić swoją wiedzą w tych kwestiach, a czasami odpłynąć nieco dalej i rozważać na temat naszego jestestwa na naszym skromnym padole ziemskim ;) nieźle się zaczyna, sam się boję :)

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżaco? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!