Bez kategorii

Być czy mieć? Czy być i mieć?

dnia
30 września 2020

Często zastanawiałem się, nad tym, co jest lepsze i niestety chyba nie ma tutaj złotego środka, lub właśnie ten złoty środek jest w środku.
Jak to zwykle w świecie bywa wszystko, co nas otacza, nie mówię już nawet o naszym ziemskim padole, ale także o całym wszechświecie, i z tego, co obserwuję, to wszystko dąży do konsensusu.

Jak wygląda sytuacja, w której tylko posiadamy lub sytuacja, w której tylko jesteśmy, jak wspomniałem, cały świat dąży do równowagi i to jest chyba jedyna odpowiedź mająca sens filozoficzny. Coraz częściej spotykam osoby, które tylko mają, a nie są.
Spotkania takie są niesamowicie wymagające ode mnie zachowania spokoju i ogromnych pokładów wyrozumiałości.

Niestety trend, jaki obecnie panuje wokół nas, zachęca ludzi to takich zachowań, czyli, krótko mówiąc, sprzyja. Patrząc dalej na zachowanie tłumów, podważanie takich zachowań jako niewłaściwe jest wręcz nieroztropne, bo któż z nas lubi taki czy inny hejt. Każdy człowiek ma to do siebie, że musi czuć się ważny, ale to temat na inny moment.

Najgorsze jest to, że spora część ludzi traktuje to jako swego rodzaju wyznaczenie sukcesu finansowego, obserwatorzy takich zachowań wykształtowali w swoich głowach złe przekonania wręcz wyznaczające pewnego rodzaju trendy, z którymi coraz trudniej się nie zgodzić. Trendy, jakie obserwujemy na portalach społecznościowych nie pozostawiają złudzeń, że może być inaczej. Nieustające chęć pokazania się w jak najdroższym świetle każdego dnia, ciągłe zdjęcia z zagranicznych wakacji, zdjęcia swoich samochodów, domów, jednym słowem wszystkiego, co przedstawia materialną wartość.

To zdecydowanie imponuje większej części społeczeństwa, tego typu rzeczy stają się głównymi celami życia. Nie jest istotne czy płacimy za to odsetki, czy zaciągnęliśmy na to kredyty, najważniejsze to chęć pokazania się ponad wszystko, bo przecież każdy pokazuje, to ja nie chcę być gorszy, do dzieła! Kolejnym krokiem jest już piękno społeczne, to chyba ostatni krok do upadku cywilizacji, polecam obejrzeć na youtube „Mysią Utopię”, Film z lat siedemdziesiątych pokazuje pięknie dokąd zmierza populacja, która nie posiada żadnych zagrożeń, u mnie zmienił całkowicie postrzeganie, pytanie jak wpłynie u Ciebie? Polecam obejrzeć i napisać swoje wnioski poniżej.

Zgodzicie się ze mną, że jest jeszcze grono ludzi, które widzi to,

co następuje i nie poddaje się tego typu trendom, mam nadzieję, że tak jak ja, należysz ze mną do tego grona ludzi.
Jest też druga grupa ludzi, taka która, tylko jest, lata całe swoje życie z głową w chmurach. Nie wiem, czy też tak macie, ale ja mam jakiś detektor i w sekundę rozpoznaję tego typu ludzi. Osoby tego typu charakteryzują się tym, że z założenia odrzucają wszystko, co materialne i oddają się głównie filozofii, stwierdzenie „bym” pojawia się w każdym zdaniu. Taka osoba nigdy nic nie osiągnie, ponieważ nie realizuje swoich postanowień zarówno niematerialnych, jak i materialnych. Czasami jeszcze spotykam taką podgrupę tych ludzi, twierdzą z przekonaniem, że materializm jest niedobry, ponieważ sami nic nie osiągnęli tylko i wyłącznie z powodu swojego lenistwa. Wówczas wygodniej jest krytykować materializm, natomiast ta krytyka jest fałszywa i przykrywa prawdziwe c
Dochodzimy tutaj do punktu, w którym trzeba powiedzieć głośno i oficjalnie, że złotym środkiem jest połączenie tych dwóch cech. Z żadną z nich nie można przesadzić. Zgodnie z teorią wszechświata, dążmy do konsensusu w każdym aspekcie życia.
Najważniejsze jest to, abyśmy sami zauważyli i zobaczyli to, o czym piszę, to już połowa sukcesu.

Trzeba pamiętać, że nikt nie jest doskonały i trzeba pracować każdego dnia nad sobą.

Tagi
RELATED POSTS

LEAVE A COMMENT

Bartosz Sarnowski
Grudziadz, PL

Witajcie na moim Blogu Dżentelmena, nazywam się Bartek Sarnowski i robię wszystko aby być prawdziwym Dżentelmenem. Od kilkunastu lat związany jestem z rynkiem finansowym, głównie są to kredyty hipoteczne, inwestycje jak i szeroka tematyka związana z nieruchomościami. Chcę się z Wami dzielić swoją wiedzą w tych kwestiach, a czasami odpłynąć nieco dalej i rozważać na temat naszego jestestwa na naszym skromnym padole ziemskim ;) nieźle się zaczyna, sam się boję :)

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżaco? Wystarczy, że zapiszesz się do newslettera!